ponožky 

História ponožiek je pekne pohnutá a sami by ste neverili, kam až tento malý kúsok oblečenia za takú dlhú dobu došiel. V dnešnom modernom svete sú ponožky brané ako módny doplnok a ani v našom e-shope sa ponožiek nezriekame, presvedčte sa sami!
V tejto kategórii sa nenachádzajú žiadne produkty.

V ranom stredoveku boli symbolom čistoty a neskôr dokonca znakom bohatstva, nemohol si ich dovoliť úplne každý. Materiály príliš nevyhovovali, ponožky sa museli rôzne uväzovať, aby vôbec držali. Veľký rozmach naše ponožky zažili s vynálezom pletacieho stroja a tým došlo k veľkému rozšíreniu. S postupujúcou modernou dobou sa začali používať rôzne materiály a dnes poznáme také množstvo najrôznejších druhov ponožiek, že nám z toho až prechádza zrak. Elastické, priedušné, zo špecifických materiálov, odvádzajúci pot, zdravotné s pružným neškrtiacim lemom, priesvitné ponožky na jedno použitie, ponožky vysoké, nízke, stredné, vykrojené, farebné, biele, čierne, detské aj s najrôznejšími obrázkami. Čo majú ale všetky ponožky spoločné? Všetky sa veľmi rady strácajú pri praní a vždy bezpečne len jedna z páru!

Moderný módny doplnok

Posledné roky sú typické tým, že sa z ponožiek stáva módny trend. A pozor, aj u mužov. Ponožky ladíme podľa nášho outfitu, koľkokrát nosíme aj naschvál kratšie nohavice, aby naše ponožky vynikli. Prím hrajú hlavne u mladých ľudí vtipné ponožky vo farebnom prevedení. Častejšie čím farebnejšie, tým lepšie, dôležitý je ale nápad, vtip a kreativita ponožiek. A tak stretneme niekedy pár ponožiek, kde je každá ponožka iná, a napriek tomu patria k sebe, prípadne každá z nich tvoria peknú polovicu a dohromady potom štýlový dizajn. A také sú aj ponožky na našom online-shope. Vyberte tie pravé a skúste ich niekomu dať napríklad ako drobný darček. Uvidíte, že rozosmejete nielen obdarovaného, ale aj jeho okolie!

Viac