Darčeky s gravírovaním 

Neustále tento pojem okolo seba počujeme, ale čo to vlastne to gravírovanie je? Ako vyzerá a kde sa dá vlastne použiť, je nám k niečomu užitočné?
143 produkty
na stranu
Zobraziť 1 - 27 z 143 položiek
Zobraziť 1 - 27 z 143 položiek

Skôr rytci používali najrôznejšie rydlá a ďalšie nástroje, rytiny potom zdobili napríklad aj drahými kovmi, ale táto práca je síce veľmi krásna, ale aj veľmi zdĺhavá. A preto sa zrejme človek zamyslel, ako si prácu uľahčiť, a bol vynájdený gravírovací stroj. V súčasnej dobe stretnete dva typy - manuálne a automaticky riadené počítače čiže plottery.

Manuálne pantografy sú stroje, ktoré využívajú najrôznejšie šablóny alebo písma. Jedinou ťažkosťou v tomto smere je, že si musíte ručne alebo pomocou plotteru šablónu zhotoviť, bez šablóny sa v tomto prípade nezaobídete. Oproti tomu plottery sú počítačovo riadené a fréza, ktorá vypracúva konečný vzor, je vedená na základe návrhu, ktorý ste si urobili v počítači. Každý typ má svoje výhody aj nevýhody a konečnému zákazníkovi vlastne môže byť jedno, na akom stroji bola jeho zákazka vyrobená, dôležitá je kvalita a rýchlosť, a tú dokážu práve moderné stroje zaručiť.

Gravírovanie všetkých materiálov

Gravírovať môžete ako kovy, takže napríklad aj sklo, ale najčastejšie je využívané gravírovanie do dreva. A nemusíte sa nijako zdráhať! Gravírovacie stroje dokážu v súčasnosti vykúzliť naozaj takmer akékoľvek vzory, takže je len na vás, aký predmet si necháte vyzdobiť a čo na neho budeme gravírovať. Jedná sa o veľmi originálne a v súčasnosti veľmi obľúbené darčeky. Či už je to krásna kuchynská doštička s rytinou pre babičku, štýlová krabička na víno pre vášho otca, nie je výnimkou gravírovaná rukoväť originálneho dáždnika pre mamičku, alebo napríklad gravírované fotografie novomanželov na pamiatku, fantázii sa medze nekladú. Gravírovanie nie je už hudbou budúcnosti a môžete jeho krásy využiť aj vy a potešiť tak svojich blízkych veľmi originálnym spôsobom!

Viac