Hrnčeky s vtipnými nápismi 

Hrnčiarstvo a výroba hrnčekov a nádob sú staré takmer ako ľudstvo samo. Jedná sa o jednu z najstarších ručne robených činností človeka, a to z jednoduchého dôvodu. S rozvojom chovu zvierat a poľnohospodárstvo jednoducho potreboval niekam uskladniť pokrmy a nápoje, a ako najtrvanlivejšie sa javilo práve využitie pálenej hliny.
634 produkty
na stranu
Zobraziť 1 - 27 z 634 položiek
Zobraziť 1 - 27 z 634 položiek

Hrnčiarstvo má aj v dnešnej dobe veľký význam predovšetkým z hľadiska archeologických nálezov, pretože práve vďaka týmto nálezom sa dozvedáme veľa nových informácií o vtedajšej kultúre a životu.

V dnešnej dobe je hrnčiarstvo skôr len umeleckým remeslom, keramická výroba bola postupne vytlačená priemyselnou výrobou porcelánu v 19. storočí a tiež s nástupom umelých hmôt. Napriek tomu má aj naďalej svoje čaro. Uznajte sami, ako často vezmete za celý deň do ruky hrnček? Či už je to na kávu, čaj, mlieko, gazdiná pomocou hrnčeka niekedy aj odváži suroviny na pečenie, hrnčekom môžeme nabrať vodu na zaliatie kvetov a variácií na využitie hrnčeka je určite nespočetne.

Väčšina z nás má ten svoj obľúbený, z ktorého rada pije - či už je to z nostalgie a spojenia s nejakou spomienkou, alebo napríklad kvôli pohodlnému držaniu v ruke. Zároveň je to ale vec, ktorá sa (bohužiaľ) často nechtiac rozbije, a tak sa hodí ako darček darovať hrnček nový.

Originálne hrnčeky s dizajnom a dušou

Ak hľadáte nejakú drobnosť ako darček, alebo sa práve treba rozbil niekomu jeho obľúbený hrnček, pátrajte v našom e-shope. Sme špecialisti na originálne darčeky s potlačou, a to nielen na tričká, mikiny, vankúšiky, tašky alebo napríklad ponožky, ale práve aj na hrnčeky, ktoré sa už stali medzi darčekmi evergreenom. Vyberať môžete z rôznych designov, od vtipných nápisov až po tie, ktoré sa vzťahujú k nejakej príležitosti či jubileu. Ak by ste predsa len nevybrali a priali si niečo špeciálne, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám vytvoríme potlač na hrnček presne na mieru podľa vášho želania alebo prípadne i návrhu. Tak na zdravie! :)

Viac